HAMAROSAN BEFEJEZÕDIK A KÖLYÖKVÁR FELÚJÍTÁSA

Egy TOP-os pályázatnak köszönhetõen 2019 júliusában kezdõdhettek meg a kivitelezési munkálatok és mostanra bruttó 230,5 millió forint összegbõl megújulhatott.

A Váci Mihály Kulturális Központ tagintézményében közösségi és kulturális programokat szerveztek, tehetségkutatókat és kiállításokat is tartottak; a lakosság értékteremtõ és aktív közösségi életének egyik fontos helyszíne lett az elmúlt években, évtizedekben, amely központja többek között a Szabolcs Néptáncegyüttesnek, de itt próbálnak a Szabolcsi Koncert Fúvószenekar és Majorette Csoport, valamint a Nyíregyháza Táncklub táncosai is. Most már megújult környezetben folytathatják a munkát. – A város mûvelõdési házainak nagy része a VMKK fenntartásában mûködik. Ezért is örültünk nagyon, amikor kiderült, hogy egy TOP-os pályázatnak köszönhetõen megújulhatott az Alvégesi Mûvelõdési Ház – ezen projekt részét képezte a Robinson-domb felújítása is –, most pedig a Kölyökvár. Számos nyíregyházi együttes, táncegyüttes itt próbál, alkot, készül, ezt pedig most már komolyabb infrastruktúra biztosításával tehetik meg, de pont ennek köszönhetõen tartalmas programokat szeretnénk itt megvalósítani – hangsúlyozta Mészáros Szilárd, a VMKK igazgatója. A Kölyökvár felújítása hamarosan befejezõdik, a munkálatokat dr. Adorján Gusztáv önkormányzati képviselõ is megtekintette. – Ez a projekt mintegy 270 millió forintos összeget jelentett, amelybõl 230 milliót fordítottunk a Kölyökvár fejlesztésére. Természetesen ehhez a város is hozzátett. A végén járunk már a felújításnak, jelenleg a mûszaki átadás-átvétel zajlik. Nagyon szépen fel van újítva, lesz sportpadló, a nyílászárók is ki lettek cserélve, és a fûtésrendszer is korszerûsödött. A pince falszerkezete tömbszigetelést kapott, az emeleti nagyterem alatti födémszerkezetet és az oldalsó karzat tartószerkezetét is acélszerkezettel erõsítették meg, kicserélték a nyílászárókat, felújították a vízhálózatot és a vizesblokkokat, a hátsó bejárathoz korlátliftet szereltek. A mûszaki átadás-átvétel után eszközbeszerzés következik, többek között új függönyök lesznek a Kölyökvárban.