Középiskolák

Biztonságos Internet Nap 2020

Együtt egy jobb internetért
Gyereknevelés a kibertérben. A szülők és pedagógusok szerepe.

Napjainkban nem csak a gyerekeknek jelent kihívást a biztonságos internethasználat. Egyre komolyabb feladat jut a szülőknek és a pedagógusoknak, azaz a családnak és az iskolának.

Arany János Gimnázium és Általános Iskola

Cím: 4400 Nyíregyháza, Ungvár sétány 22.
Tel: (42) 512-822
E-mail: iskola@aranyj-nyh.sulinet.hu

Bánki Donát Műszaki Középiskola és Kollégium

Cím: 4400 Nyíregyháza, Korányi Frigyes út 15.
Tel: (42) 508 - 870
E-mail: banki@bankidonat.hu

Bencs László Szakiskola és Általános Iskola

Cím: 4400 Nyíregyháza, Tiszavasvári út 12.
Tel: (42) 420-154 (42) 420-157
E-mail: info@bencsl.nyh.sulinet.hu

EGYRE NAGYOBB A KERESLET A SZAKEMBEREKRE

2020. január 1-tõl változott a szakképzési törvény. A jövõben technikumok és szakképzõ iskolák várják a nyolcadikosokat. A február 19-ei határidõig, vagyis a jelentkezési lapok beadása napjáig még minden fórumot megragad a Szakképzési Centrum a szakmák népszerûsítése ügyében.

Inczédy György Középiskola, Szakiskola és Kollégium

Cím: 4400 Nyíregyháza, Árok út 53.
Tel: (42) 508-320
E-mail: iskola@inczedy.sulinet.hu

Kölcsey Ferenc Gimnázium

Cím: 4400 Nyíregyháza, Széchenyi u. 6.
Tel: (42) 500-059
E-mail: kolcsey-nyiregyhaza@gmail.com

Krúdy Gyula Gimnázium

Cím: 4400 Nyíregyháza, Epreskert u. 64.
Tel: (42) 501-550
E-mail: krudynyh@krudy-nyh.sulinet.hu

Lippai János Szakközépiskola és Szakiskola

Cím: 4400 Nyíregyháza, Krúdy köz 2.
Tel: (42) 403-750
E-mail: lippai.szakkozepiskola@gmail.com

Művészeti Középiskola és Kollégium

Cím: 4400 Nyíregyháza, Búza u. 1-3.
Tel: (42) 500-883
E-mail: bessenyei@gmail.com

Ha egyedül érzed magad, ülj le a barátság-padra!

Egyszerű ötlet: egy különleges pad segít barátokat találni azoknak a gyerekeknek, akiknek nincs kivel játszaniuk, beszélgetniük. Te kipróbálnád?
Dr. Illés Nóra: Természetes házi gyógymódok megfázás ellen - mit tehetünk orrfolyás, köhögés, torokfájás esetén?

Épp hogy elindult az iskola máris betegek lettünk…, 5-10 nap hiányzás, nem csak a munkahelyek végett nagyon rizikós, de bepótolni sem túl egyszerű az iskolás gyerekeknek a kimaradt hatalmas óraszámokat. Ha megbetegszünk vagy a gyerekek betegednek le, fontos tudnunk, hogy nem csak gyógyszerekkel tudjuk a betegségeket kezelni, hanem nagyon sok gyógyhatású otthoni praktikákkal is segíthetjük a gyógyulást.
A reggeli indulás, kész káosz? - 20 egyszerűen megvalósítható ötlet, hogy jól induljon a nap

„Ha a reggel jól indul, jó lesz az egész napod” tartja ugyebár a mondás, de reggel annyiszor nem indul jól a napunk.  Mi szülők általában rohanunk, már a reggelünk is néha egy kész cirkuszi mutatvány, egyensúlyozunk a kötélen a reggeli rituálék között, kapkodunk, feszültek vagyunk, sürgetünk, néha veszekszünk, és néha elkésünk… De, hogy tudjuk mindezt elkerülni, és boldogabbá tenni a reggeli indulást? Fogadjátok szeretettel Jamrik Márta tanácsait.
Önállóan olvasna a gyermekem, de milyen könyvet válasszak neki?

Az olvasás maga, a titkok és kalandok világába való repülés. De hogy repüljön egy, az olvasást most kezdő gyerek? Különlegesen szerkesztett könyvekkel segíthetünk nekik. De milyen könyvet és hogyan válasszunk nekik?