Helyi hírek

Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
Vince napi hagyományok

"Ha csorog Vince, tele a pince"

Zöld futófesztivál Nyíregyházán!

Mitől lesz zöld egy futófesztivál? Máris eláruljuk.

Biztonságos Internet Nap 2020

Együtt egy jobb internetért
Gyereknevelés a kibertérben. A szülők és pedagógusok szerepe.

Napjainkban nem csak a gyerekeknek jelent kihívást a biztonságos internethasználat. Egyre komolyabb feladat jut a szülőknek és a pedagógusoknak, azaz a családnak és az iskolának.

Autizmussal élő gyermekek játékos fejlesztése 2020-as program

Pályázat intézmények!
Autizmussal élő gyermekek játékos fejlesztése 2020-as program

Ügyelet, de mikor, hol?

Nyiregyházán az alábbi ügyeletet lehet felkeresni, de vegyük komolyan, hogy csak a hirtelen fellépő panasszal menjünk ügyeletre, egyéb esetben mindenképp a házorvosunkat keressük fel.

Óvodai nyilt napok 2020/2021

Elérkezett az idő, ha óvodás korú gyermeked van, hogy szemezgess a nyilt napokkal.

Az alábbi lista még nem teljes.

PÁLYÁZATI FELHÍVÁSl

Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata a 2019/2020-as tanévben is pályázatot hirdet a Kommunizmus Áldozatainak Emléknapja alkalmából nyíregyházi középfokú iskolákban tanuló diákok számára. A pályázat címe: A kommunizmus áldozataira emlékezünk. Pályázhat: valamennyi nyíregyházi középfokú iskolában a 2019/2020-as tanévben tanuló diák. Mûfaj: szabadon választott irodalmi mûfaj. Beküldési határidõ: 2020. február 3. (hétfõ) 24 óra.

RENDEZETTEBB LETT A „KISERDÕ”, ÚJ FUNKCIÓKKAL

Ha azt mondjuk: Sóstói-erdõ, nem kell hozzá különösebb magyarázat. Ám egy idegen számára a „kiserdõ” kifejezés már feladja a leckét, de mi tudjuk, hogy a nyíregyházi köznyelvben ez a Mák, a Géza, a Nefelejcs és a Hunyadi utcák által körbeölelt területet jelenti. Jó hír, hogy a sokáig elhanyagolt rész most felfrissült, méltó lett a belvároshoz. Bár igazi arcát tavasszal mutatja majd meg, így, behavazva is szép.

Mobilappot hozott a Mikulás az Ügyfeleknek

Mobilapp az Ügyfeleknek

Időpontfoglaló mobilalkalmazást vezetett be a polgármesteri hivatal

Nem mindegy, náthás vagy influenzás az ember!

Tegnap még kutya bajunk sem volt, ma már kedvetlenül, fáradtan ébredtünk. Szinte levegőt sem kapunk, úgy eldugult az orrunk. A torkunk kapar, és mintha a hideg is rázna… Jöhetnek a házi praktikák: gyömbér, méz, fokhagyma. Lassacskán ráébredünk: bizony megbetegedtünk. Vajon csak náthásak vagyunk, vagy az influenza döntött le bennünket a lábunkról?

Munkanap-áthelyezés - December 14-e helyett december 27-e lesz munkanap a Jósa András Oktatókórházban

A karácsonyi ünnepek munkaszüneti időszaka, a pénteki pihenőnappal és a rákövetkező hétvégével együtt, idén 6 naposra nyúlik.

Könyvtárak az Ünnepek alatt

Ünnepi nyitvatartás a város könyvtáraiban

Könyvtárak karácsonya

Idén is ünnepi programok hadával várja az érdeklődőket a Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár. Mert alkotni és adni öröm!

Karácsonyi kézműves foglalkoztatásokkal várja a kicsiket és nagyokat egyaránt a Könyvtárak Karácsonyán, ahol Mikulásoktól kezdve, a hóembereken át sok egyéb figurát is készíthetnek majd a résztvevők. A kézzel készült alkotások nem csak remek ajándékok, de akár a karácsonyfák kedves színfoltjai és pontjai is lehetnek egyaránt.

Könyvtárak karácsonya

Ügyfélfogadás az Ünnepek alatt

Változik a Polgármesteri Hivatal Úgyfélfogadási rendje

Én nem bírnám elviselni, ha le kéne mondanom mindenről! – Bocs, de én nem akarok rosszul élni!

Jelenleg hazánkban az 1957 után született embereknek (tehát nekünk is) a nyugdíjkorhatár 65 év. Az Európai Unió más országaiban viszont már 72 év.

Jól jönne 9 kg gyurma?

Pályázat bölcsik, ovik, sulik, önkormányzatok, és táboroztatók részére!

Kreszpark

Új közösségi színtere lett a Kertvárosnak – Játszótér, KRESZ park, transferközpont

Kreszpark

A patika világa GYEREK SZEMmel

Április végén elindult a 100 Éves Patika és A Gyermekekért, a Fiatalokért és a Családokért Egyesület ingyenes, közös programja, melynek keretében interaktív foglalkozásokat szervezünk az óvodás csoportok számára.

Ültess egy fát a holnapért!

Nagyszerű lehetőséget nyújt a nyiregyházi lakosoknak az a pályázat, amelyet az önkorményzat és a NYÍRVV Nyíregyházi Városüzemeltető és Vagyonkezelő Nonprofit Kft. hirdetet meg, az "Ültess egy fát a holnapért!” címmel.

MOSHATÓ PELENKABEMUTATÓ

2019. augusztus 24-én kerül megrendezése az I. Nyírségi Mosható Pelenka Bemutató Nap és Kézműves Kiállitás a Váci Mihály Kultúrális Központ 2. emeletén.

Jósavárosi napok

Az első Jósavárosi napokat 1970. augusztus 20-án tartották, a lakópark első lépcsőházának átadó ünnepségén. Azóta minden évben megrendezik. Idén is két napos volt a rendezvény, pénteken kezdődött rajzversennyel, kézművesfoglalkozásokkal és interaktív mesével, majd szombaton folytatódott színes programokkal.