Helyi hírek

Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
Az élet születése - 9 hónap 4 percben

Az élet csoda. Ez a videó 4 percbe sűrítve mutatja meg, hogy mi minden történik a magzati fejlődés 9 hónapjában. Fogantatástól a születésig 3D animációban. Elképesztő!

Zsiráfbébi született a Fővárosi Állatkertben. Ő 2017 első négylábú újszülöttje.

Örömhírrel indult az új év a Fővárosi Állatkertben, január 1-jén kora délután megérkezett 2017 első számú újszülöttje: egy egészséges zsiráfborjú. A kis hosszúnyakú még a „szülőszobában” van, de néhány nap múlva megcsodálhatja a közönség is.

Balesetbiztosítás a szünetekben is jár minden gyereknek! Tudod, hol kell igényelni?

A gyerekek bizony elevenek: futnak, kismotororral, rollerrel vagy biciklivel robognak, mindenre felmásznak. Kisebb-nagyobb balesetek, sérülések nélkül talán nincs is gyermekkor. A szerencsésebbek megússzák néhány horzsolással, zúzódással, rosszabb esetben viszont maradandó károsodást is szenvedhetnek.

Lelkileg is fontos a szoptatás

Augusztus elsején van a szoptatás világnapja. Ebből az alkalomból az anyatejes táplálás fontosságára hívjuk fel a figyelmet, mivel Magyarországon egyre kevesebben táplálják csecsemőjüket hat hónapos korig kizárólag anyatejjel.

Több mint 400 program a 23. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon

Mintegy hétezer négyzetméteren dedikálásokkal együtt több mint 400 programmal, mintegy 200 új kötettel és 600 résztvevő szerzővel, tudóssal és művésszel várja az érdeklődőket április 21. és 24. között a 23. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál, amelynek díszvendég országa Szlovákia lesz - mondta el Keresztury Tibor, a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülésének (MKKE) igazgatója kedden Budapesten.

Gazdára talált Bogyó és Babóca – díjátadó és beszélgetés a MIVA Bölcsi vezetőjével

Izgatott kis csapat várta a 2016. április 1-ét a MIVA Bölcsiben, amikor is sor került a „Mi bölcsődénk” pályázat díjának átadására.

Szíves kérdések szívből jövő öszinteséggel

Szíves kérdések szívből jövő őszinteséggel

Biztos a te életedben is voltak, vannak olyan pillanatok, napok, amikor úgy érzed minden a helyén van, minden olyan magától értetődően működik. Amikor azt érzed még a nehéz is könnyű és mindegy hogy alakul, te meg fogod oldani.

100 Ft a belépő a Nyíregyházi Állatparkba!

November 28-án 100 Ft-os belépőjegyet kell csak váltanod ahhoz, hogy megcsodálhasd a Nyíregyházi Állatpark lakóit.

Megnyílt a Digitális Magyarország Program lakossági pályázata Nyíregyházán

A Digitális Magyarország Program keretében megnyílt az a pályázat, amelyben közel ötezer notebookhoz és ezer táblagéphez juthatnak a Nyíregyházán és a járásában élők - jelentette be a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) infokommunikációért felelős helyettes államtitkára a nyírségi városban kialakított programiroda hétfői átadásán.

Játékok gyerekszoba padlóján

Új épületet kapott a nyírbátori és a mátészalkai gyermekvédelmi központ

Uniós és állami forrásból új épülettel gazdagodott Nyírbátor és Mátészalka gyermekvédelmi központja.

Szerelmespár

Pályázattal segíti az Emmi a fiatalok felkészülését a munkára és a családalapításra

Ötmilliárd forintos európai uniós forrásból, egy 2020-ig szóló program keretében pályázati úton segíti az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) a fiatalok felkészülését a munkába állásra és a családalapításra.