EGYRE NAGYOBB A KERESLET A SZAKEMBEREKRE

2020. január 1-tõl változott a szakképzési törvény. A jövõben technikumok és szakképzõ iskolák várják a nyolcadikosokat. A február 19-ei határidõig, vagyis a jelentkezési lapok beadása napjáig még minden fórumot megragad a Szakképzési Centrum a szakmák népszerûsítése ügyében.

A jövõben az lesz versenyképes, aki ért az okosgépekhez is. Hangzott el a hétfõi sajtótájékoztatón. A tantervi lehetõségek mellett egy nagyvállalat, illetve a KKV-k közül a tavalyi esztendõben Az Év Vállalkozása díjjal kitüntetett cég képviselõje vállalta, hogy a lehetõségekrõl tájékoztatja a diákokat és a családokat. – Munkaerõigény leginkább egyrészt a karbantartási szakmákat érinti. Akár mûszerész, akár mechanikai karbantartókról beszélünk, sok ilyen embert foglalkoztatunk, és mindig vannak felvételek. Másrészt pedig CNC forgácsolókat, nekik is tudunk folyamatosan munkát ajánlani, csakúgy, mint bármilyen más mûszaki képesítéssel rendelkezõknek – tájékoztatta szerkesztõségünket dr. Nemes Attila, a Michelin Hungária Kft. gyárigazgatója.

ÉRDEMES SZAKMÁT TANULNI

A kis- és középvállalkozásokat Soltész Attila, a szakma nagykövete képviselte, aki maga is bánkis diák volt, ezután lett mérnök. Ma egy 100 embert foglalkoztató középvállalkozást vezet, melyben gépalkatrészeket, gépeket gyártanak és szerelnek. – Alapvetõen azt tudom tanácsolni a fiataloknak, hogy tanuljanak szakmát. Évtizedek óta azt tapasztaljuk, hogy bizony vannak hiányszakmák és óriási a kereslet a szakemberek iránt. Ráadásul pont ezért nagyon jó kis fizetéseket lehet kapni szakemberként – emelte ki Soltész Attila, a 4S-2000 Kft. ügyvezetõje. – A Nyíregyházi Szakképzési Centrum 10 iskolája 174 szakmát tanít majd, melyek szerepelnek az Országos Képzési Jegyzékben – tette hozzá Gurbánné Papp Mária, a Nyíregyházi SZC fõigazgatója, kiemelve: szeptembertõl valamennyi szakképzõ iskolában tanuló diák ösztöndíjat kap. A technikumban 7 ezer forintot, a szakképzõ iskolákban pedig 14 ezret havonta, illetve ha szakirányú oktatásban a munkaszerzõdés keretében fog majd tanulni, a minimálbér 50 vagy 70 százalékát is kaphatja.

Forrás: Napló

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Napló egy három gyermekes család életéről a koronavírus idején

Napló egy három gyermekes család életéről a koronavírus idején 10.

Most itt vagyok 3 gyerekkel, házimunkával, kerttel, mindennapi főzéssel, extra takarítással, tanítással, lélekápolással, kreatívkodással. És nem értem, eddig mivel töltöttem el az időm....
A nyakkendő-módszer avagy hogyan tanulj otthon ingyen nyelvet

Nyelvtanulás otthonról? Állandó aktualitása jelenlegi bezártságunkban talán hangsúlyosabb lett. Nem tudod, merre indulj? Vizsgasztorik, rutin és ingyenes applikációk egy többszörös nyelvvizsgázótól.
Rajzold meg álmaid vidámparkját!

A Debreceni Állatkert, Növénykert és Vidámpark online rajzpályázatot hirdet!
Egy otthoni játék, ami szinte nem kerül semmibe, mégis minden korosztály imádja

3. hete vagyunk itthon a gyerekekkel, itthonról dolgozunk, itthonról sulizunk, itthon szórakoztatjuk a gyerekeket, a tanárok, barátok és haverok helyett. Bevallom néha sok(k), de legtöbbször azért mégis azt mondhatom, hogy nagyon élvezzük, ennyi kreatív dologra, közös játékra GYES-es időszakunk óta nem volt lehetőség.