EGYRE NAGYOBB A KERESLET A SZAKEMBEREKRE

2020. január 1-tõl változott a szakképzési törvény. A jövõben technikumok és szakképzõ iskolák várják a nyolcadikosokat. A február 19-ei határidõig, vagyis a jelentkezési lapok beadása napjáig még minden fórumot megragad a Szakképzési Centrum a szakmák népszerûsítése ügyében.

A jövõben az lesz versenyképes, aki ért az okosgépekhez is. Hangzott el a hétfõi sajtótájékoztatón. A tantervi lehetõségek mellett egy nagyvállalat, illetve a KKV-k közül a tavalyi esztendõben Az Év Vállalkozása díjjal kitüntetett cég képviselõje vállalta, hogy a lehetõségekrõl tájékoztatja a diákokat és a családokat. – Munkaerõigény leginkább egyrészt a karbantartási szakmákat érinti. Akár mûszerész, akár mechanikai karbantartókról beszélünk, sok ilyen embert foglalkoztatunk, és mindig vannak felvételek. Másrészt pedig CNC forgácsolókat, nekik is tudunk folyamatosan munkát ajánlani, csakúgy, mint bármilyen más mûszaki képesítéssel rendelkezõknek – tájékoztatta szerkesztõségünket dr. Nemes Attila, a Michelin Hungária Kft. gyárigazgatója.

ÉRDEMES SZAKMÁT TANULNI

A kis- és középvállalkozásokat Soltész Attila, a szakma nagykövete képviselte, aki maga is bánkis diák volt, ezután lett mérnök. Ma egy 100 embert foglalkoztató középvállalkozást vezet, melyben gépalkatrészeket, gépeket gyártanak és szerelnek. – Alapvetõen azt tudom tanácsolni a fiataloknak, hogy tanuljanak szakmát. Évtizedek óta azt tapasztaljuk, hogy bizony vannak hiányszakmák és óriási a kereslet a szakemberek iránt. Ráadásul pont ezért nagyon jó kis fizetéseket lehet kapni szakemberként – emelte ki Soltész Attila, a 4S-2000 Kft. ügyvezetõje. – A Nyíregyházi Szakképzési Centrum 10 iskolája 174 szakmát tanít majd, melyek szerepelnek az Országos Képzési Jegyzékben – tette hozzá Gurbánné Papp Mária, a Nyíregyházi SZC fõigazgatója, kiemelve: szeptembertõl valamennyi szakképzõ iskolában tanuló diák ösztöndíjat kap. A technikumban 7 ezer forintot, a szakképzõ iskolákban pedig 14 ezret havonta, illetve ha szakirányú oktatásban a munkaszerzõdés keretében fog majd tanulni, a minimálbér 50 vagy 70 százalékát is kaphatja.

Forrás: Napló

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Mesék adventre – Hét ünnepváró történet

Mesélni és mesét hallgatni nagy ajándék kicsiknek és nagyoknak is. Ezek az értékes történetek segítenek ráhangolódni az ünnepekre, kiemelnek a hétköznapokból. Jó olvasást!
A karácsony nem marad el!

Ha nem is lesz olyan, mint a megszokott, attól még lehet szép és meghitt a karácsonyunk. Az ünnep öröme feltölt, erőt és reményt ad, amire most nagy szükségünk van...
Karácsonyvárás covid idején

Karácsonyvárás covid idején – Merry X-Mask!

Lockdown (lezárás) lett az év szava 2020-ban, ez világosan kifejezi, hogy miről is szólt az évünk. A világ a feje tetejére állt, de Te azért maradj pozitív! A teszted pedig legyen negatív!
Életre szóló kaland férfiaknak – XCC: Egy kihívás, ami megváltoztat

Azoknak a férfiaknak szól, akik ki akarnak lépni a mókuskerékből és választ keresnek életük kérdéseire, akik szellemi-fizikai kalandra, kihívásra és kiszakadásra vágynak. Valódi változásra. Három nap a vadonban egy titokzatos kalandtúrán. De mi az az XCC?