EGYRE NAGYOBB A KERESLET A SZAKEMBEREKRE

2020. január 1-tõl változott a szakképzési törvény. A jövõben technikumok és szakképzõ iskolák várják a nyolcadikosokat. A február 19-ei határidõig, vagyis a jelentkezési lapok beadása napjáig még minden fórumot megragad a Szakképzési Centrum a szakmák népszerûsítése ügyében.

A jövõben az lesz versenyképes, aki ért az okosgépekhez is. Hangzott el a hétfõi sajtótájékoztatón. A tantervi lehetõségek mellett egy nagyvállalat, illetve a KKV-k közül a tavalyi esztendõben Az Év Vállalkozása díjjal kitüntetett cég képviselõje vállalta, hogy a lehetõségekrõl tájékoztatja a diákokat és a családokat. – Munkaerõigény leginkább egyrészt a karbantartási szakmákat érinti. Akár mûszerész, akár mechanikai karbantartókról beszélünk, sok ilyen embert foglalkoztatunk, és mindig vannak felvételek. Másrészt pedig CNC forgácsolókat, nekik is tudunk folyamatosan munkát ajánlani, csakúgy, mint bármilyen más mûszaki képesítéssel rendelkezõknek – tájékoztatta szerkesztõségünket dr. Nemes Attila, a Michelin Hungária Kft. gyárigazgatója.

ÉRDEMES SZAKMÁT TANULNI

A kis- és középvállalkozásokat Soltész Attila, a szakma nagykövete képviselte, aki maga is bánkis diák volt, ezután lett mérnök. Ma egy 100 embert foglalkoztató középvállalkozást vezet, melyben gépalkatrészeket, gépeket gyártanak és szerelnek. – Alapvetõen azt tudom tanácsolni a fiataloknak, hogy tanuljanak szakmát. Évtizedek óta azt tapasztaljuk, hogy bizony vannak hiányszakmák és óriási a kereslet a szakemberek iránt. Ráadásul pont ezért nagyon jó kis fizetéseket lehet kapni szakemberként – emelte ki Soltész Attila, a 4S-2000 Kft. ügyvezetõje. – A Nyíregyházi Szakképzési Centrum 10 iskolája 174 szakmát tanít majd, melyek szerepelnek az Országos Képzési Jegyzékben – tette hozzá Gurbánné Papp Mária, a Nyíregyházi SZC fõigazgatója, kiemelve: szeptembertõl valamennyi szakképzõ iskolában tanuló diák ösztöndíjat kap. A technikumban 7 ezer forintot, a szakképzõ iskolákban pedig 14 ezret havonta, illetve ha szakirányú oktatásban a munkaszerzõdés keretében fog majd tanulni, a minimálbér 50 vagy 70 százalékát is kaphatja.

Forrás: Napló

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Dr. Illés Nóra: Természetes házi gyógymódok megfázás ellen - mit tehetünk orrfolyás, köhögés, torokfájás esetén?

Épp hogy elindult az iskola máris betegek lettünk…, 5-10 nap hiányzás, nem csak a munkahelyek végett nagyon rizikós, de bepótolni sem túl egyszerű az iskolás gyerekeknek a kimaradt hatalmas óraszámokat. Ha megbetegszünk vagy a gyerekek betegednek le, fontos tudnunk, hogy nem csak gyógyszerekkel tudjuk a betegségeket kezelni, hanem nagyon sok gyógyhatású otthoni praktikákkal is segíthetjük a gyógyulást.
A reggeli indulás, kész káosz? - 20 egyszerűen megvalósítható ötlet, hogy jól induljon a nap

„Ha a reggel jól indul, jó lesz az egész napod” tartja ugyebár a mondás, de reggel annyiszor nem indul jól a napunk.  Mi szülők általában rohanunk, már a reggelünk is néha egy kész cirkuszi mutatvány, egyensúlyozunk a kötélen a reggeli rituálék között, kapkodunk, feszültek vagyunk, sürgetünk, néha veszekszünk, és néha elkésünk… De, hogy tudjuk mindezt elkerülni, és boldogabbá tenni a reggeli indulást? Fogadjátok szeretettel Jamrik Márta tanácsait.
Önállóan olvasna a gyermekem, de milyen könyvet válasszak neki?

Az olvasás maga, a titkok és kalandok világába való repülés. De hogy repüljön egy, az olvasást most kezdő gyerek? Különlegesen szerkesztett könyvekkel segíthetünk nekik. De milyen könyvet és hogyan válasszunk nekik?
Túléltük az első hetet!

Beindult a verkli, elkezdődött az iskola, de mi lesz később? Hogyan folytatódik? Mint tudjuk, a gyereknevelés nagy kaland, de most egy kicsit izgalmasabb a szokásosnál.