NYÍREGYHÁZI EXTREME TRAIL – A STADIONBAN ÉS SÓSTÓN IS

A nyíregyházi székhelyû Extreme Trail Hungary Sportegyesület (a Sóstó-Gyógyfürdõk Zrt.-vel, mint társszervezõvel közösen) tavaly szeptember 21-én akadályversenyt rendezett Sóstógyógyfürdõn. A közel ezer indulót (és több tucat nézõt) megmozgató programmal az volt a céljuk, hogy a jövõben Nyíregyházát az extrém futóversenyek meghatározó pontjává tegyék. Ez pedig megvalósulni látszik, hiszen idén az Extreme Trail Nyíregyházára helyezi összes rendezvényét.

Rengeteg újdonsággal készülnek, különleges élménnyel fogják meglepni a rendezvényeinkre látogató versenyzõket és kísérõiket. Akadályaik megfelelnek a nemzetközi követelményeknek is, ezért mindkét versenyük országos bajnoki és kupafutamnak is otthont ad majd.

Magyarországon elsõként rendez az Extreme Trail Hungary csapata stadionversenyt május 2-án a nyíregyházi Városi Stadionban. Nemzetközi szinten már komoly hagyománya és rengeteg követõje van ennek az akadályokkal teletûzdelt különleges versenynek. A világbajnoki focidöntõnek is helyet adó Stade de France 80 ezres stadionjában, vagy az angliai nagy foci- és rögbistadionokban ugyanis fantasztikus hangulatú versenyeket szoktak rendezni. A nyíregyházi székhelyû egyesület elnöke, Vitkai Elemér már több ilyenen is részt vett és az ott szerzett tapasztalataival tovább tudja növelni az Extreme Trail versenyeinek egyébként sem egysíkú palettáját. – Szeretnénk a stadion minden négyzetméterét kihasználni. Az öltözõfolyosótól kezdve a lépcsõket, mindkét lelátót, valamint a salakpályákat. A versenyzõk a megszokott eXtreme-es akadályokon kívül újakkal is fognak találkozni. Ötleteink tára kimeríthetetlen. Az egyéni versenyszámban 4 km+ távon elhelyezett 30 akadállyal kell majd megküzdeni. Ismételten rendezünk gyerekfutamokat is, amiket korosztályokra bontunk. Az õsszel igen sikeres „speciál futamban” a mozgásukban korlátozott vagy mentálisan sérült gyerekeket szeretnénk versenyeztetni. Esti programként ismét egy újdonságot, és várhatóan nagy érdeklõdésre számottartó csapatversenyt kívánunk megrendezni. Várjuk a 3 fõs csapatok jelentkezését, akik a 400 méteres rekortánon váltóban 10 akadályt fognak idõre teljesíteni. Kieséses rendszerben bonyolítjuk le a versenyt, amelynek a végén egy döntõben mérettethetik majd meg magukat a legjobbak. ÚJ SPORTÁG A VÁROSBAN – A tavaly elsõ alkalommal rendezett nyíregyházi Extreme Trail akadályverseny kiemelkedõ a sportegyesület életében. Hatalmas kihívás volt hazai pályán egy sikeres versenyt lebonyolítani. A város és a fürdõ vezetésének segítsége nélkül azonban nem lehetett volna ilyen attrakciókat létrehozni, mint amit megvalósítottunk. Gondolunk itt arra, hogy a Sóstói út felé gyakorlatilag egy hidat építhettünk, vagy a verseny részeként használhattuk az óriás csúszdákat. Ráadásul a kedvünkért töltötték fel ismét a termálmedencéket. Reméljük, hasonló feltételek és körülmények mellett tudjuk majd az október 3-ra tervezett versenyt megvalósítani. Ennek helyszíne idén is az Aquarius Élmény- és Parkfürdõ lesz. Hálásan köszönjük dr. Szabó Tünde államtitkár asszonynak, dr. Kovács Ferencnek, Nyíregyháza város polgármesterének, Kósa Árpád kabinetvezetõ úrnak, Hornyák Enikõ városi sportreferensnek, dr. Podlovics Roland vezérigazgató úrnak, Podlovics Lajos értékesítési vezetõnek, hogy bíztak bennünk, lehetõséget láttak a kezdeményezésünkben és támogatásukkal egy új sportágat hozhattunk Nyíregyházára.