Újabb kerékpárút és járdaszakasz épül

Közel 1 kilométer hosszú és 3 méter széles gyalog -és kerékpárút épül a Korányi Frigyes és Mogyoró utca közötti szakaszon, biztonságosabb lesz a közlekedés Sóstóhegyre. Ez egy része annak az összesen 1,8 milliárd forintos csomagnak, amelyet Nyíregyháza város kapott a Minisztériumtól területi infrastrukturális fejlesztésekre. A beruházás a lakossági kérések figyelembevétel készül és előreláthatólag augusztus közepére elkészül.

Ez egy régi terve volt Nyíregyháza Önkormányzatának, és több lakossági kérés is érkezett.

Egy 1,8 milliárd forint értékű, a Minisztériumtól területi infrastrukturális fejlesztésekre kapott összeg részeként valósulhat meg a beruházás. Így közel 1 kilométer hosszú és 3 méter széles gyalog -és kerékpárút épül ezen a szakaszon, a kivitelezési munkálatok megkezdődtek.

" Az előkészítő munkák folynak még. Területrendezésre is szükség volt, mert az eredeti szabályozási terv nem biztosította a teljes 2,7 méteres szélességet, ami a gyalog -és kerékpárúthoz szükséges, tehát itt egy felületen gyalogosok és kerékpárosok kell, hogy közlekedjenek, ezért a szabályozási tervet módosítani kellett a városnak. Ennek eredményeképpen lehetőség nyílt egyeztetni a lakókkal. Akik arra jártak láthatták már, hogy kerítéseket bontott a kivitelező. A kerítésbontás és a közművek áthelyezése az elsődleges lépés, amit el kell végezni, utána már sokkal látványosabb lesz a munka." – mondta el Pató István, a Városfejlesztési és Városüzemeltetési Osztály osztályvezetője.

Újabb szakasszal bővül Nyíregyháza gyalog és kerékpárút hálózata. A Korányi Frigyes utcai szakaszt meghosszabbítják egészen a Mogyoró utcáig, így teljesen biztonságossá válik a közlekedés Sóstóhegyig.

A kivitelezési munkálatok előreláthatólag augusztus közepére befejeződnek, útlezárásra és közlekedési fennakadásra nem kell számítaniuk az arra közlekedőknek.

Forrás: nyiregyhaza.hu

Reggeli őrület és egy kis segítség, hogy mindenki számára élhető legyen

Igyekezz már, hol a cipőd, el fogunk késni, miért most jut eszedbe, hogy pisilni kell, jajj kell az úszás cucc, megőőőőrülöööök hogy minden reggel ez megy! Na tegye a szívére a kezét, akinél még nem hangzottak el ezek vagy ennél változatosabb, neaggyisten cifrább napindító mondatok. Ugyhogy ugye? Szerintem bátran és általánosan kijelenthetjük: a reggeli készülődés, és intézménybe-munkahelyre kerülés a nap egyik legstresszesebb része – minden résztvevőnek! No de, tudjuk-e hogy miért? Kis-Kovácsné Vancsa Barbi írása.
Ne vágj füvet májusban, adj teret a beporzóknak!

Itt a Vágatlan Május! Na ez igazán tetszeni fog a családnak, akárki is vágja a füvet nálatok! A nemzetközi kezdeményezés még 2019-ben Angliából indult, célja, hogy felhívja a beporzóbarát kertek jelentőségére a figyelmet.
Az Édesanya teremtése

Azt tudjuk, hogy 6 pár keze és 3 pár szeme van, gyógyítani is tud, de ki teremtette a könnycseppet?
Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy… tudom, hogy ebben a hónapban még nem hívtalak, de még csak elseje van. Nem azért akarom letenni, mert már legszívesebben a temetőben tudnálak.