JEGYESOKTATÁS: FELKÉSZÍTÕ KURZUS INDUL A HÁZASÉLETRE

Az esküvõ megszervezése egy aprólékos, sok teendõvel járó feladat, számos részletre oda kell figyelni annak érdekében, hogy minden tökéletes legyen a nagy napon. A közös élet azonban csak ezt követõen kezdõdik. Boldog házasságban pedig igenis lehet élni – erre készít fel a jegyesoktatás, már a nagy nap elõtt.

A római katolikus egyháznál például azok a jegyespárok, akik egyházi házasságot szeretnének kötni, jegyesoktatáson kell részt venniük. Felföldi László plébános atya azt mondja, ennek célja, hogy a jegyesek megfelelõ módon felkészüljenek a házasság szentségére, a keresztény családi életre. A római katolikus egyház ugyanis azt vallja, hogy érdemes megmutatni a fiataloknak: igenis lehet, és azt is, hogyan lehetséges boldog házasságban élni. Ez ugyanis nem a véletlenen múlik, hanem tanulható.

ÉVENTE LEGALÁBB SZÁZ PÁR VESZ RÉSZT RAJTA

A jegyeskurzusra azokat a párokat várják, akik a Magyarok Nagyasszonya-társszékesegyházban szeretnének házasságot kötni. Ezeket idén februártól júniusig négy alkalommal tartják a plébánián, tehát a pároknak ezek közül egyet kell kiválasztani. Az egyes alkalmak kétnaposak: pénteki napokon este 18–21 óráig és szombaton 9– 16 óráig tartanak.

ÕSZINTE ÜZENETEKET HALLHATNAK

Évente 100–110 pár szokott részt venni nálunk jegyesoktatáson, ami azt jelenti, hogy egy alkalmon kb. 25 pár van jelen. Megnézzük a házasság szentségét katolikus oldalról, illetve foglalkozunk a természetes fogamzásgátlással, vagy éppen a gyerekneveléssel. Fontos, hogy az oktatáson részt vevõk minél életszerûbben halljanak õszinte üzeneteket, gondolatokat.

FELELÕSEK EGYMÁSÉRT

„A jegyesoktatás egymásnak adott idõ, hogy a jegyesek még jobban megismerjék egymást, a másik gondolatait, érzéseit, vágyait, s hogy alaposan az eszükbe véssék: felelõsek lettek egymásért, végleg. A jegyesoktatásra azért van nagy szükség, hogy a jegyesek felismerjék azt, hogy a másik számára egyetlenek legyenek és holtig tartó együttlétre készüljenek, és felkészüljenek.”

„VANNAK, AKIK FÉLVE JÖNNEK”

Vannak, akik félve és fejükben kérdõjelekkel jönnek a jegyesoktatásra, hiszen nem tudják és nem értik, hogy az egyház mit fog nekik két napon keresztül beszélni a házasságról. Boldogsággal tölt el, hogy mindig örömmel, hálaadással és szeretettel köszönünk el a jegyesektõl. Volt, aki tavaly azt mondta, hogy ha megengedjük, idén is szeretnének részt venni az oktatáson, mert úgy érzik, erre nagy szükségük lesz.

A JEGYESOKTATÁS ALKALMAI 2020-BAN

Február 7-8.

Március 13-14.

Május 15-16.

Június 19-20.

Forrás: Napló

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Készíts saját Állatkertet! - 10 részes nyomtatható kreatív kézműveskedés és játék

A Fővárosi Állatkert oldalán ingyenesen letölthető és nyomtatható kreatív sorozatot találtunk, ami az alkotókedvű állatbarátoknak szól. Készítsd el saját állatkertedet! Az elefántoktól a majmokig, a szavannák lakóitól a kengurukig sok állattal megismerkedhettek, rejtvények, színezők és más kézműves foglalkoztatók várnak.
Fiús kontra lányos anyukák – tényleg van különbség?

Balett, pörgős szoknya és színes hajcsatok, vagy foci, toronyépítés és mászókáról ugrálás?
Kincsre bukkantam, avagy hogyan táplálták anyáink 40 éve csecsemőiket

Sokan mondják, hogy 6 hónapos kor előtt kizárólag anyatejet szabad adni a babának, mások meg azt, hogy már 3 hónaposan is elkezdhető a hozzátáplálás.
Az első itthoni vakációs nap margójára… avagy hogyan boruljunk ki már az első napon

Alig várod, hogy elkezdődjön a vakáció, és végre együtt legyél a gyerekekkel. Tele vagy kreatív ötletekkel, ideákkal... aztán a nap végén már visszaszámolsz az első óvodai vagy tanítási napot várva. Ismerős?