BABAZÁSZLÓ MOZGALOM

A nyíregyházi Együtt a Családért Kulturális Egyesület tavaly óta a Három Királyfi, Három Királylány mozgalom helyi szervezete lett. A mozgalomhoz csatlakozva szeretnék elérni, hogy Nyíregyházán is megvalósuljanak azok az országos kampányok, amelyet a Három Királyfi, Három Királylány szervez – ilyen a babazászló ötlete is.

A már 10 éves mozgalom egyre nagyobbá növi ki magát és népszerû emberek is támogatják a mûködésüket, mint például Lovasi András, Böjte Csaba vagy Pál Feri atya.

KAMPÁNY ORSZÁGSZERTE

Ha már az ismert embereknél tartunk, érdemes megemlíteni a nagyszerû színészt és színházigazgatót, Oberfrank Pált is, akinek a nevéhez fûzõdik a babazászló ötlete. – Egy gyászlobogós házat vettem észre, és elgondolkodtam azon, hogy milyen sokan gyászolhatják a családtagjukat, szomszédjukat, munkatársukat. Elgondolkodva a helyzeten, születésen, halálon, elhatároztam, hogy a gyászzászló mintájára babazászlót dolgozok ki – mondta el Oberfrank Pál.

MÁR NYÍREGYHÁZÁN IS VAN RÁ LEHETÕSÉG!

Országos szintû és reményeink szerint hagyományteremtõ kezdeményezést indítottunk útjára, melynek keretében a csatlakozó önkormányzatok, közintézmények, otthonok és magánházak egyaránt zászlót tûznek ki épületeikre, ha újszülött érkezik közéjük – írja a Három Királyfi, Három Királylány weboldala. A mozgalom nyíregyházi partnere az Együtt a Családért Kulturális Egyesület. – Szeretnénk, ha 2020-ban is útjára tudnánk indítani a babazászlós kezdeményezést Nyíregyházán. Ez azt jelenti, hogy minden új élet születésekor, a gyermeket neméhez illõ babazászlóval köszöntünk, melyet a szülõk kitûzhetnek házuk, lakásuk ablakába, ajtajára, így tudatva környezetükkel az új jövevény érkezését. Várjuk kismamák jelentkezését, akik élnének a babazászló kölcsönzésével, ami természetesen költséggel nem jár, de akár meg is vásárolható. A zászlók egyelõre korlátozott számban érhetõek el, de célunk, hogy egész évben méltó helyükön lobogjanak! – hangsúlyozta Turóczi Kinga koordinátor. További információkért látogassák meg a Három Királyfi, Három Királylány weboldalát, a nyíregyházi csatlakozást illetõen pedig keressék Turóczi Kingát az alábbi telefonszámon: 06-30/244-5743 vagy e-mailben: egyuttacsaladert@gmail.hu.

Forrás: Napló

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Készíts saját Állatkertet! - 10 részes nyomtatható kreatív kézműveskedés és játék

A Fővárosi Állatkert oldalán ingyenesen letölthető és nyomtatható kreatív sorozatot találtunk, ami az alkotókedvű állatbarátoknak szól. Készítsd el saját állatkertedet! Az elefántoktól a majmokig, a szavannák lakóitól a kengurukig sok állattal megismerkedhettek, rejtvények, színezők és más kézműves foglalkoztatók várnak.
Fiús kontra lányos anyukák – tényleg van különbség?

Balett, pörgős szoknya és színes hajcsatok, vagy foci, toronyépítés és mászókáról ugrálás?
Kincsre bukkantam, avagy hogyan táplálták anyáink 40 éve csecsemőiket

Sokan mondják, hogy 6 hónapos kor előtt kizárólag anyatejet szabad adni a babának, mások meg azt, hogy már 3 hónaposan is elkezdhető a hozzátáplálás.
Az első itthoni vakációs nap margójára… avagy hogyan boruljunk ki már az első napon

Alig várod, hogy elkezdődjön a vakáció, és végre együtt legyél a gyerekekkel. Tele vagy kreatív ötletekkel, ideákkal... aztán a nap végén már visszaszámolsz az első óvodai vagy tanítási napot várva. Ismerős?