A családoknak szóló mesefilm Vörösmarty Mihály drámai költeménye nyomán, Dargay Attila eredeti figuratervei alapján, a sikeres nemzetközi alkotásokat is jegyző Cinemon Entertainment gyártásában, a Nemzeti Filmintézet támogatásával készült.
Dargay Attila, a Lúdas Matyi, a Vuk és többek között a Szaffi alkotójának ötven évvel ezelőtti álma valósul meg azzal, hogy elkészül Vörösmarty Mihály klasszikusának mozifilmes adaptációja. A Csongor és Tünde mozgóképes feldolgozásának terve a hetvenes években akadályokba ütközött, ezért az ötlet a fiókban maradt.
A Csongor és Tünde története a minden akadályt legyőző szerelemről szól, amely most a gyerekek nyelvén mesél bátorságról, bajtársiasságról, a boldogságot kereső királyfi és a meseszép tündér kalandjain keresztül. A mesében tündérek, királyfiak, ördögfiak és boszorkányok lenyűgöző világa kel életre, hogy meghódítsa a közönséget.
A megfilmesítésnek köszönhetően egy klasszikus érkezett a mozivászonra kedvenc magyar meséinket idéző képi világgal, humoros karakterekkel és népmesei motívumokkal. A közel kétszáz éves remekmű feldolgozásával az alkotócsapat az animáció gazdag eszköztárát használva adja vissza az eredeti történet hangulatát és cselekményét.
A hagyományos 2D animációs technikával készülő rajzfilm producere Temple Réka, rendezői Máli Csaba (az egyik utolsó Dargay-tanítvány) és Pálfi Zsolt (Lengemesék, Salamon király kalandjai), a forgatókönyvet Balassa Krisztián jegyzi. Henrik Irén tanácsadóként vesz részt a filmben. A Csongor és Tünde a Nemzeti Filmintézet támogatásával valósul meg.
A mese szereplőinek Czető Roland (Csongor), Eke Angéla (Tünde), Menszátor Magdolna (Mirigy), Szabó Győző (Balga), Lamboni Anna (Ilma), Mikó István (Fejedelem, Kalmár, Tudós), Geszti Péter (Kurrah), Csőre Gábor (Duzzog), Vida Péter (Bezzeg), Timkó Eszter (Éjkirálynő) kölcsönözték a hangjukat.
Forrás: Nemzeti Filmintézet
- Budapestimami -
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges