Középiskolák

Biztonságos Internet Nap 2020

Együtt egy jobb internetért
Gyereknevelés a kibertérben. A szülők és pedagógusok szerepe.

Napjainkban nem csak a gyerekeknek jelent kihívást a biztonságos internethasználat. Egyre komolyabb feladat jut a szülőknek és a pedagógusoknak, azaz a családnak és az iskolának.

Arany János Gimnázium és Általános Iskola

Cím: 4400 Nyíregyháza, Ungvár sétány 22.
Tel: (42) 512-822
E-mail: iskola@aranyj-nyh.sulinet.hu

Bánki Donát Műszaki Középiskola és Kollégium

Cím: 4400 Nyíregyháza, Korányi Frigyes út 15.
Tel: (42) 508 - 870
E-mail: banki@bankidonat.hu

Bencs László Szakiskola és Általános Iskola

Cím: 4400 Nyíregyháza, Tiszavasvári út 12.
Tel: (42) 420-154 (42) 420-157
E-mail: info@bencsl.nyh.sulinet.hu

EGYRE NAGYOBB A KERESLET A SZAKEMBEREKRE

2020. január 1-tõl változott a szakképzési törvény. A jövõben technikumok és szakképzõ iskolák várják a nyolcadikosokat. A február 19-ei határidõig, vagyis a jelentkezési lapok beadása napjáig még minden fórumot megragad a Szakképzési Centrum a szakmák népszerûsítése ügyében.

Inczédy György Középiskola, Szakiskola és Kollégium

Cím: 4400 Nyíregyháza, Árok út 53.
Tel: (42) 508-320
E-mail: iskola@inczedy.sulinet.hu

Kölcsey Ferenc Gimnázium

Cím: 4400 Nyíregyháza, Széchenyi u. 6.
Tel: (42) 500-059
E-mail: kolcsey-nyiregyhaza@gmail.com

Krúdy Gyula Gimnázium

Cím: 4400 Nyíregyháza, Epreskert u. 64.
Tel: (42) 501-550
E-mail: krudynyh@krudy-nyh.sulinet.hu

Lippai János Szakközépiskola és Szakiskola

Cím: 4400 Nyíregyháza, Krúdy köz 2.
Tel: (42) 403-750
E-mail: lippai.szakkozepiskola@gmail.com

Művészeti Középiskola és Kollégium

Cím: 4400 Nyíregyháza, Búza u. 1-3.
Tel: (42) 500-883
E-mail: bessenyei@gmail.com

„Átalakítás miatt zárva „ - A modern kamasz nevelése, avagy mit kell tudni a szülő-kamasz konfliktusról és annak kezeléséről?

Statisztikák szerint kb. 1,2 millió kamasz él ma Magyarországon, életkoruk 12-20 év között van. Ez azt jelenti, hogy kb. két millió szülőt érint az ő életük és problémájuk.
"Pesztonkának egy jegyet, legyen szíves!" avagy mozi a 21. században

Szombaton a védettségi igazolvánnyal rendelkezőknek és a velük érkező 18 éven aluliaknak kinyithattak a mozik. Vagyis a 18 év alattiak csak védettségi igazolvánnyal rendelkező felnőtt kíséretében ülhetnek be a filmekre. Vagy tucatszor elolvastam ezt a két mondatot... na ne már!!!
Májusi bakancslista

Ebben a szép tavaszi hónapban új élmények, új lehetőségek, várnak: a szürkeséget megtöri a napfény, végre meleg van, virágillattal telik meg a levegő. A hosszú bezártság után jól esik kimozdulni, szabadtéri programokat tervezni, felfedezni természet szépségeit. Ehhez adunk néhány pofonegyszerű tippet!
Egyedülálló lehetőség óvodáknak, iskoláknak: Várépítő pályázat! Ezt kár lenne kihagynod!

Ha a Ti ovitokra is ráférne a felújítás, vagy az iskolai mosdót kellene rendbetenni, akkor itt a nagy lehetőség: pályázzatok! Az idei évben több, mint 20 vállalat és szervezet csatlakozott a Várépítő pályázat felajánlói közé. Ezzel összesen 13,6 millió forint + ÁFA értékű termékre, 1,9 millió forint készpénzre, és számokban ki nem fejezhető, önkéntes munkában felajánlott szolgáltatásra lehet pályázni.