EGYRE NAGYOBB A KERESLET A SZAKEMBEREKRE

2020. január 1-tõl változott a szakképzési törvény. A jövõben technikumok és szakképzõ iskolák várják a nyolcadikosokat. A február 19-ei határidõig, vagyis a jelentkezési lapok beadása napjáig még minden fórumot megragad a Szakképzési Centrum a szakmák népszerûsítése ügyében.

A jövõben az lesz versenyképes, aki ért az okosgépekhez is. Hangzott el a hétfõi sajtótájékoztatón. A tantervi lehetõségek mellett egy nagyvállalat, illetve a KKV-k közül a tavalyi esztendõben Az Év Vállalkozása díjjal kitüntetett cég képviselõje vállalta, hogy a lehetõségekrõl tájékoztatja a diákokat és a családokat. – Munkaerõigény leginkább egyrészt a karbantartási szakmákat érinti. Akár mûszerész, akár mechanikai karbantartókról beszélünk, sok ilyen embert foglalkoztatunk, és mindig vannak felvételek. Másrészt pedig CNC forgácsolókat, nekik is tudunk folyamatosan munkát ajánlani, csakúgy, mint bármilyen más mûszaki képesítéssel rendelkezõknek – tájékoztatta szerkesztõségünket dr. Nemes Attila, a Michelin Hungária Kft. gyárigazgatója.

ÉRDEMES SZAKMÁT TANULNI

A kis- és középvállalkozásokat Soltész Attila, a szakma nagykövete képviselte, aki maga is bánkis diák volt, ezután lett mérnök. Ma egy 100 embert foglalkoztató középvállalkozást vezet, melyben gépalkatrészeket, gépeket gyártanak és szerelnek. – Alapvetõen azt tudom tanácsolni a fiataloknak, hogy tanuljanak szakmát. Évtizedek óta azt tapasztaljuk, hogy bizony vannak hiányszakmák és óriási a kereslet a szakemberek iránt. Ráadásul pont ezért nagyon jó kis fizetéseket lehet kapni szakemberként – emelte ki Soltész Attila, a 4S-2000 Kft. ügyvezetõje. – A Nyíregyházi Szakképzési Centrum 10 iskolája 174 szakmát tanít majd, melyek szerepelnek az Országos Képzési Jegyzékben – tette hozzá Gurbánné Papp Mária, a Nyíregyházi SZC fõigazgatója, kiemelve: szeptembertõl valamennyi szakképzõ iskolában tanuló diák ösztöndíjat kap. A technikumban 7 ezer forintot, a szakképzõ iskolákban pedig 14 ezret havonta, illetve ha szakirányú oktatásban a munkaszerzõdés keretében fog majd tanulni, a minimálbér 50 vagy 70 százalékát is kaphatja.

Forrás: Napló

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Utam az iskolába – Filmajánló

Négy kiskamasz a világ négy pontján. Ami közös bennük, hogy örömmel járnak iskolába, akkor is, ha ez nagy nehézségekkel és veszéllyel jár: elefántok elől menekülnek, lóháton mennek a hegyekben, folyón kelnek át, kilométereket gyalogolnak. Lenyűgöző dokumentumfilm, egyben tanmese iskolásoknak.
Minden, amit tudnod kell a szétnyílt hasizomról

Ez a probléma férfiaknál és nőknél egyaránt előfordulhat, sőt csecsemőknél is kialakulhat, mégis legtöbbször a várandóssággal kapcsolatban találkozunk vele. A terhes kismamák esetén általában már a második trimeszterben elindul a hasfal „szétnyílása”. Kezelésével kapcsolatban erősen megoszlanak a vélemények. A magánklinikák gyakran műtétet javasolnak, de nem biztos, hogy minden esetben indokolt – hívta fel a figyelmet Karóczi Csilla a Sherlock Rehab gyógytornásza, manuálterapeutája.
Oké, de hogyaaan? - 5 tipp, hogy hogyan romantikázzunk a családi vakáción

Vajon hogyan lehet a romantikát belecsempészni egy családi vakációba? Milyen praktikákat lehet bevetni annak érdekében, hogy az együtt töltött időben sem feledkezzünk meg egymásról? Azt gondolom könnyedén, csak egy kicsit tervezzünk előre. Hoztam 5 tippet, melyet ti is bevethettek akár azonnal. – Ihász Anita párkapcsolati tréner írása.
Könyvajánló kamaszoknak: Holden Rose és a Lapátos fickó

A debreceni Ünnepi Könyvhét valamint új könyvsorozatának első kötetének megjelenése miatt látogatott el Debrecenbe Kovács Attila avagy Holden Rose. Vele beszélgettünk gyerekekről, motívációról, és nem utolsó sorban kamaszoknak szóló 10 pluszos könyvéről, a Lapátos fickóról.