Újabb kerékpárút és járdaszakasz épül

Közel 1 kilométer hosszú és 3 méter széles gyalog -és kerékpárút épül a Korányi Frigyes és Mogyoró utca közötti szakaszon, biztonságosabb lesz a közlekedés Sóstóhegyre. Ez egy része annak az összesen 1,8 milliárd forintos csomagnak, amelyet Nyíregyháza város kapott a Minisztériumtól területi infrastrukturális fejlesztésekre. A beruházás a lakossági kérések figyelembevétel készül és előreláthatólag augusztus közepére elkészül.

Ez egy régi terve volt Nyíregyháza Önkormányzatának, és több lakossági kérés is érkezett.

Egy 1,8 milliárd forint értékű, a Minisztériumtól területi infrastrukturális fejlesztésekre kapott összeg részeként valósulhat meg a beruházás. Így közel 1 kilométer hosszú és 3 méter széles gyalog -és kerékpárút épül ezen a szakaszon, a kivitelezési munkálatok megkezdődtek.

" Az előkészítő munkák folynak még. Területrendezésre is szükség volt, mert az eredeti szabályozási terv nem biztosította a teljes 2,7 méteres szélességet, ami a gyalog -és kerékpárúthoz szükséges, tehát itt egy felületen gyalogosok és kerékpárosok kell, hogy közlekedjenek, ezért a szabályozási tervet módosítani kellett a városnak. Ennek eredményeképpen lehetőség nyílt egyeztetni a lakókkal. Akik arra jártak láthatták már, hogy kerítéseket bontott a kivitelező. A kerítésbontás és a közművek áthelyezése az elsődleges lépés, amit el kell végezni, utána már sokkal látványosabb lesz a munka." – mondta el Pató István, a Városfejlesztési és Városüzemeltetési Osztály osztályvezetője.

Újabb szakasszal bővül Nyíregyháza gyalog és kerékpárút hálózata. A Korányi Frigyes utcai szakaszt meghosszabbítják egészen a Mogyoró utcáig, így teljesen biztonságossá válik a közlekedés Sóstóhegyig.

A kivitelezési munkálatok előreláthatólag augusztus közepére befejeződnek, útlezárásra és közlekedési fennakadásra nem kell számítaniuk az arra közlekedőknek.

Forrás: nyiregyhaza.hu

Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy… tudom, hogy ebben a hónapban még nem hívtalak, de még csak elseje van. Nem azért akarom letenni, mert már legszívesebben a temetőben tudnálak.
A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

Május első vasárnapja Anyák napja mellett a nevetés világnapja is. Egy szívből jövő nevetés jót tesz az egész testnek és léleknek. Nem csupán a stresszt csökkenti vagy az immunrendszert erősíti, hanem segít megelőzni a depressziót és javítja az önértékelést is.
Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Itthon május elsejéről először 1890-ben emlékeztek meg, az első felvonulást a Városligetben tartották. De miért május 1-én ünneplünk?
Május első vasárnapja: a nevetés világnapja is

Tudtad, hogy május első vasárnapja a nevetés világnapja is? És azt, hogy először 1998-ban Indiában egy úgynevezett nevető klubban tartották meg?