Jelenlegi hely

JEGYESOKTATÁS: FELKÉSZÍTÕ KURZUS INDUL A HÁZASÉLETRE

Az esküvõ megszervezése egy aprólékos, sok teendõvel járó feladat, számos részletre oda kell figyelni annak érdekében, hogy minden tökéletes legyen a nagy napon. A közös élet azonban csak ezt követõen kezdõdik. Boldog házasságban pedig igenis lehet élni – erre készít fel a jegyesoktatás, már a nagy nap elõtt.

A római katolikus egyháznál például azok a jegyespárok, akik egyházi házasságot szeretnének kötni, jegyesoktatáson kell részt venniük. Felföldi László plébános atya azt mondja, ennek célja, hogy a jegyesek megfelelõ módon felkészüljenek a házasság szentségére, a keresztény családi életre. A római katolikus egyház ugyanis azt vallja, hogy érdemes megmutatni a fiataloknak: igenis lehet, és azt is, hogyan lehetséges boldog házasságban élni. Ez ugyanis nem a véletlenen múlik, hanem tanulható.

ÉVENTE LEGALÁBB SZÁZ PÁR VESZ RÉSZT RAJTA

A jegyeskurzusra azokat a párokat várják, akik a Magyarok Nagyasszonya-társszékesegyházban szeretnének házasságot kötni. Ezeket idén februártól júniusig négy alkalommal tartják a plébánián, tehát a pároknak ezek közül egyet kell kiválasztani. Az egyes alkalmak kétnaposak: pénteki napokon este 18–21 óráig és szombaton 9– 16 óráig tartanak.

ÕSZINTE ÜZENETEKET HALLHATNAK

Évente 100–110 pár szokott részt venni nálunk jegyesoktatáson, ami azt jelenti, hogy egy alkalmon kb. 25 pár van jelen. Megnézzük a házasság szentségét katolikus oldalról, illetve foglalkozunk a természetes fogamzásgátlással, vagy éppen a gyerekneveléssel. Fontos, hogy az oktatáson részt vevõk minél életszerûbben halljanak õszinte üzeneteket, gondolatokat.

FELELÕSEK EGYMÁSÉRT

„A jegyesoktatás egymásnak adott idõ, hogy a jegyesek még jobban megismerjék egymást, a másik gondolatait, érzéseit, vágyait, s hogy alaposan az eszükbe véssék: felelõsek lettek egymásért, végleg. A jegyesoktatásra azért van nagy szükség, hogy a jegyesek felismerjék azt, hogy a másik számára egyetlenek legyenek és holtig tartó együttlétre készüljenek, és felkészüljenek.”

„VANNAK, AKIK FÉLVE JÖNNEK”

Vannak, akik félve és fejükben kérdõjelekkel jönnek a jegyesoktatásra, hiszen nem tudják és nem értik, hogy az egyház mit fog nekik két napon keresztül beszélni a házasságról. Boldogsággal tölt el, hogy mindig örömmel, hálaadással és szeretettel köszönünk el a jegyesektõl. Volt, aki tavaly azt mondta, hogy ha megengedjük, idén is szeretnének részt venni az oktatáson, mert úgy érzik, erre nagy szükségük lesz.

A JEGYESOKTATÁS ALKALMAI 2020-BAN

 Február 7-8.

Március 13-14.

Május 15-16.

Június 19-20.

 

Forrás: Napló

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?
Ugrás az oldal tetejére