JEGYESOKTATÁS: FELKÉSZÍTÕ KURZUS INDUL A HÁZASÉLETRE

Az esküvõ megszervezése egy aprólékos, sok teendõvel járó feladat, számos részletre oda kell figyelni annak érdekében, hogy minden tökéletes legyen a nagy napon. A közös élet azonban csak ezt követõen kezdõdik. Boldog házasságban pedig igenis lehet élni – erre készít fel a jegyesoktatás, már a nagy nap elõtt.

A római katolikus egyháznál például azok a jegyespárok, akik egyházi házasságot szeretnének kötni, jegyesoktatáson kell részt venniük. Felföldi László plébános atya azt mondja, ennek célja, hogy a jegyesek megfelelõ módon felkészüljenek a házasság szentségére, a keresztény családi életre. A római katolikus egyház ugyanis azt vallja, hogy érdemes megmutatni a fiataloknak: igenis lehet, és azt is, hogyan lehetséges boldog házasságban élni. Ez ugyanis nem a véletlenen múlik, hanem tanulható.

ÉVENTE LEGALÁBB SZÁZ PÁR VESZ RÉSZT RAJTA

A jegyeskurzusra azokat a párokat várják, akik a Magyarok Nagyasszonya-társszékesegyházban szeretnének házasságot kötni. Ezeket idén februártól júniusig négy alkalommal tartják a plébánián, tehát a pároknak ezek közül egyet kell kiválasztani. Az egyes alkalmak kétnaposak: pénteki napokon este 18–21 óráig és szombaton 9– 16 óráig tartanak.

ÕSZINTE ÜZENETEKET HALLHATNAK

Évente 100–110 pár szokott részt venni nálunk jegyesoktatáson, ami azt jelenti, hogy egy alkalmon kb. 25 pár van jelen. Megnézzük a házasság szentségét katolikus oldalról, illetve foglalkozunk a természetes fogamzásgátlással, vagy éppen a gyerekneveléssel. Fontos, hogy az oktatáson részt vevõk minél életszerûbben halljanak õszinte üzeneteket, gondolatokat.

FELELÕSEK EGYMÁSÉRT

„A jegyesoktatás egymásnak adott idõ, hogy a jegyesek még jobban megismerjék egymást, a másik gondolatait, érzéseit, vágyait, s hogy alaposan az eszükbe véssék: felelõsek lettek egymásért, végleg. A jegyesoktatásra azért van nagy szükség, hogy a jegyesek felismerjék azt, hogy a másik számára egyetlenek legyenek és holtig tartó együttlétre készüljenek, és felkészüljenek.”

„VANNAK, AKIK FÉLVE JÖNNEK”

Vannak, akik félve és fejükben kérdõjelekkel jönnek a jegyesoktatásra, hiszen nem tudják és nem értik, hogy az egyház mit fog nekik két napon keresztül beszélni a házasságról. Boldogsággal tölt el, hogy mindig örömmel, hálaadással és szeretettel köszönünk el a jegyesektõl. Volt, aki tavaly azt mondta, hogy ha megengedjük, idén is szeretnének részt venni az oktatáson, mert úgy érzik, erre nagy szükségük lesz.

A JEGYESOKTATÁS ALKALMAI 2020-BAN

Február 7-8.

Március 13-14.

Május 15-16.

Június 19-20.

Forrás: Napló

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Iskolai zaklatások, bullying, cyberbullying - Tehetünk ellene?

Az elmúlt hetek történései, tragédiája sokunkat sokkolta. Egyre több eset lát napvilágot az iskolai zaklatás témakörében, sajnos időnként tragikus végkifejlettel. Megelőzhető lenne a probléma? Mit tehetünk szülőként? Erről kérdeztük Szigeti Mónika, klinikai szakpszichológust, a Somogy Megyei Pedagógai Szakszolgálat főigazgatóját.
Cinkos anyák - avagy kinek a feladata a házi feladat?

Cinkos anyák - avagy szülők, akik titokban színeznek

Szeptembertől a gyerekeink házi feladata okozza az egyik legnagyobb stresszforrást a családokban. Bár ugye a legtöbb szakember már nyíltan hangoztatja: "az otthoni házi feladat rossz hatással van a gyerek és a szülő kapcsolatára", még sincs ilyen irányú változás a rendszerben.
Őszi bakancslista - pogramajánló

Bakancslista őszre: keressük a kalandokat!

Nehéz az őszre hangolódni egy ilyen ajándékba kapott csodálatos strandidővel szeptember elején. Őszi bakancslistánkra összegyűjtöttünk sok-sok kalandlehetőséget és ötletet. Kiránduljatok sokat, gyűjtsétek be az utolsó meleg napsugarakat!
Csak pozitívan - az osztályban! Ajándék letölthető plakátok iskolásoknak!

Rosszabb pillanatokban sokat tud segíteni egy jó szó, kedves gondolat. Erősebbé tesz, ha tudjuk, hogy a felhők felett mindig kék az ég. Készítettünk Nektek egy kis ajándékot az iskolába, hogy ne felejtsétek el az ég színét a szürke napokon se!