Jelenlegi hely

Te tudod mi az a Macskabölcső?

Te tudod mi az a Macskabölcső?  Macskabölcső=madzag átvevős játék.

Én nem tudtam, hogy mi a neve, de imádtam vele játszani. Gyermekkorunk legjobb fejlesztő játéka, igaz ekkor még nem tudtuk, de jó hatással van a finommotorikára, ügyesiti a csuklót, fejleszti a térlátást és a társas kapcsolatokra is jó hatással van.

Ez a játék lassan eltűnik a sok okosjáték mellett, de nagyon jó hatása van, úgyhogy gyerünk gyakorolni a gyerekkel és mi magunk is visszarepülhetünk kicsit a gyermekkorba. Nem szükséges hozzá más csak egy madzag, és bárhol játszható.

Játék menete:

Két játékos szükséges hozzá. A játék úgy indul, hogy a kezdő játékos a két tenyere között kifeszit egy madzagot és kialakitja a kezdő keresztet. A szemben ülő játékos kicsit átigazitva átveszi a saját ujjai közzé, majd ismét a kezdő játékoson a sor.A játékosok egymás után felváltva következnek, miközben újabb és újabb alakzatok fejlődnek e kezeik között.

Jó szórakozást!

Kép: arcanum.hu

 

Marianna - Nyiregyházimami

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Május 1 - A májusfa ünnepe

Május 1 - A májusfa ünnepe

Falvainkban az elmúlt években újra divatba jött a májusfa állítás. Tudjátok, mit jelnet?
Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

A mélymedencei izomzat. Akinek már van gyermeke, pontosan tudja, milyen változásokat hoz létre a várandósság és a szülés ebben az izomcsoportban. Alaposan kinyújtja, meggyöngíti, néha pedig még egyéb sérülések is keletkeznek rajta. Ennek következtében megjelenhet az inkontinencia, kitágul a hüvely, megsüllyedhet a méh. Fájhat a derekunk is. A jó hír az, hogy tornával szinte teljesen helyrehozható.
Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

2026-ban minden a mesterséges intelligenciáról szól... Körülöttünk van, alakítja a munkánkat, a mindennapjainkat, csak éppen senki nem magyarázta el nekünk magyarul, érthetően, hogy mit kezdjünk vele. Eddig.
Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

“Hogy vonzottam be? Kötődési zavarom van? Kapcsolatfüggő vagyok?” Kérdezi sok nő tanácsadói praxisomban a bántalmazó kapcsolatáról. Bár ezek a nők a saját lelkükben keresik a hibát, nem ott van a baj.
Ugrás az oldal tetejére