Virágos Nyíregyháza – Közel százezer virágot ültetnek a város köztereire

6, 2 millió forint értékben 96 ezer darab hagymás és kétnyári virágot ültetnek el a NYÍRVV Nonprofit Kft dolgozó a város köztereire, egyúttal folyik a szökőkutak, öntözőberendezések karbantartása, és a következő 3 hétben téliesítik a hálózatot.

Október végéig az őszi kiültetéseket végzik, a kétnyári és hagymás növényeket ültetik el Nyíregyháza közterületein a virágágyásokba. A munkát most is hosszas íróasztali tervezés előzte meg. A formák, színek és növényfajták játékát veszi figyelembe a cég körülbelül 25 dolgozója, többhetes munkája során.

A városalapítók szobrától Sóstóig több ezer nárciszt, tulipánt és árvácskát ültetnek el, pontosan 40 ezer tő kétnyári, és 56 ezer hagymás növényt, melyek értéke 6, 2 millió forint. Először kerül városi parkokba és terekre a százszorszép. Október végéig, pontosabban, amíg az időjárás engedi, működnek a szökőkutak, és öntözik a virágágyásokat. Ebben az időszakban sor kerül az öntözőhálózat karbantartására, majd téliesítik azt.

Forrás: nyiregyhaza.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!