Jelenlegi hely

Mire tanít az anyaság, amit a munka világában is hasznosíthatunk?

Már a várandósság is kemény kiképzés, de a kisgyerekek mellett olyan „szuperképességekkel” és kompetenciákkal gazdagodunk, amiket nem lehet iskolában megtanulni. Érdemes ezeket tudatosítani magunkban és a munkáltatókban is!  Nézzük csak, mit csinál egy anya?

PR - a család píárosa

„A PR célja egy szervezet hírnevének gondozása, az ismertség, kedveltség növelése és ápolása.”
A tanítókkal, az óvó nénikkel, a védőnővel tartja a kapcsolatot, szülői értekezletekre jár, ahol képviseli a gyerekek és a szülők érdekeit. Számon tartja a családtagok születésnapját, névnapját, ünnepi üdvözleteket küld karácsonykor, beszerzi az ajándékokat, szervezi a rokonlátogatásokat, tud a gyerekszületésekről az esküvőkről, a temetésekről, baráti találkozókat kezdeményez, felhívja a nagymamát, beszélget a szomszéd Jucikával, ismeri a postást, a szerelőt, a közös képviselőt, a gyerekek osztálytársának testvéreit, szüleit. Gyerekzsúrt, szülinapot, szilveszteri bulit, koktélpartit szervez. Családi fotóalbumot készít, levelezik az ismerősökkel.

Időgazdálkodás - zsonglőr

Az elején nem elég neki 24 óra a napi teendők elvégzésére, később megtanulja a feladatokat úgy beosztani, hogy egy kis szabadideje is marad. Nagyobb hatékonysággal, tudatos tervezéssel, a megfelelő sorrend felállításával, folyamat-optimalizálással, a fontos és a lényegtelen közötti különbség eldöntésével, időrabló tevékenységek megszüntetésével, folyamatos újratervezéssel.

Problémamegoldó képesség - mindenre talál megoldást

A tervezés fontos, de még fontosabb, hogy legyen B és C terv is. Gyors döntéseket hoz, megoldásokat keres és talál a lehetetlennek tűnő problémákra is. Rugalmasan alkalmazkodik a gyerekek életkorához és aktuális igényeihez, az erőforrásokkal jól gazdálkodik, nem esik pánikba, ha baj van (mert rendszeresen van.)

Multitasking (osztott figyelem) - sokfelé tud figyelni

Kisgyerekek mellett kevés olyan helyzet van, amikor csak egy dologra lehet koncentrálni. Sokfelé tud figyelni és többféle feladatot képes elvégezni egyszerre: Főzés közben segít a leckeírásban, figyeli a TV műsort, közben telefonál és válaszol a férje kérdéseire.

Szervezőkészség - napi rutin

Rendszeresen szervez kisebb vagy nagyobb rendezvényeket, összehangolja a programokat, találkozókat előkészít. Fejben tartja, hogy ki/mikor/hova megy, mit visz magával, hogyan/mikor jön haza, ismeri a kötelezettségeket, késedelem esetén beavatkozik.

Kommunikáció - csak érthetően

Egészen bonyolult dolgokat egyszerűen, érthetően tud elmagyarázni. Szimultán több beszélgetést is lebonyolít. A metakommunikáció üzeneteit megérti. Azt is meghallja, ami nem hangzott el.

Konfliktuskezelés - hídépítő

Vitákban közreműködik moderátorként, elsimítja a feszültségeket, békésen rendezi a jogvitákat, megértő, türelmes, empatikus, kitartó, a megoldásra törekszik. Akarsz róla beszélni? Szívesen meghallgat.

Logisztika - verhetetlen

Nagy gyakorlata van a fuvarozásban, csomagszállításban, mindennapi tevékenysége az eltűnt tárgyak előkerítése, a szükséges dolgok beszerzése. Feladat kezdőknek: A kicsit 4-ig el kell hozni az oviból, utána a nagyért menni az iskolába, vinni a felszelelést, majd odaérni a különórára, amíg a kicsivel játszótérre menni, közben a bevásárlást és a postát is elintézni, de 6-ra otthon lenni, mert telefonál a nagyi és átjön a szomszéd.

És hosszan sorolhatnánk tovább…

terhelhetőség, felelősségvállalás, komplexitáskezelés, rangsorolás, kitartás, kreativitás, rugalmasság alkalmazkodási készség, metakommunikáció jobb megértése, empátia, diplomáciai érzék, hatékony munkavégzés, monotónia tűrés, vezetési- és szervezőkészség, jó tárgyalókészség, önuralom, türelem, csapatjátékosság, gyakorlatiasság, körültekintés, érettség, megfontoltság, hosszú távra tervezés, hatékony munkavégzés, nyugodt, gyors helyzetfelismerés, precizitás, pontosság…

Magadra ismersz?

Halász Kinga - Budapestimami

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?
Ugrás az oldal tetejére