Jelenlegi hely

Kicsik és a digitális világ: hogyan kötheted le okoskütyük nélkül?

Vannak helyzetek (pl. várakozás a gyerkőccel, vagy ha házimunkát, munkát kellene végezni a kicsi mellett), amikor bizony előkerül és szépen le is köti a gyermeket a mobil.

De van egy olyan csapat is, amely elkötelezetten szeretne segíteni sok-sok szülőnek abban, hogy ezeket a helyzeteket lehetőleg kütyümentesen tudja megoldani!

Ehhez hoztunk most egy gyors kérdőívet, ajándékul pedig Czirják Erika „Mobil-Mesék” című nagysikerű könyvének egy fejezetét.

Nézd csak:

A várakozás pillanatai gyermekeddel sokféle helyzetben előfordulhatnak, és ezek gyakran kihívások elé állíthatnak téged, mint szülőt. Ezek lehetnek orvosi rendelőkben, hosszú utazások során, éttermekben, vagy akár a vonat késésekor az állomáson.
Hogyan lehetne ezeket a pillanatokat kezelhetőbbé tenni?

Nem mindegy, hogy a várakozás miként telik! Hisztivel, vitával, veszekedéssel, sírással vagy beszélgetéssel, játékkal, kreativitással?

A várakozás helyzeteire szeretnénk számodra támogatást nyújtani, hogy elkerülhetőek legyenek a nyafogások és a konfliktusok, hogy az időt ne ellenségként kezeld és

ne az okoskütyü legyen az egyetlen alkalmazható eszköz.

Ahhoz, hogy minél praktikusabb és hasznosabb megoldást adjunk a kezedbe, szükségünk lenne a véleményedre!

Ehhez egy rövid, anonim kérdőívet állítottunk össze. Arra kérünk, hogy töltsd ki, mindössze pár kattintás az egész: 

FONTOS EZ A TÉMA: VÁLASZOLOK A KÉRDÉSEKRE!

Véleményedért cserébe fogadd el ajándékként Czirják Erika „Mobil-Mesék” című nagysikerű könyvének egy fejezetét:

KATTINTS A KÉPRE!

A mesét az alábbi linkre kattintva lehet elolvasni:

A „játék” fura varázsa

A Mobil-mesék főhőse egy okostelefon, aki kezdetben egy nadrágzseb biztonságot és kényelmet nyújtó szegletében „pihen”. Ám nem sokáig, mert a tulajdonosa, aki éppen a tengeren csónakázik viharba kerül, és Mobil egy váratlan pillanatban a tengerbe pottyan. Egy olyan világba csöppen, ahol még nem ismerik. Viszont ez nem tart sokáig. A tenger élőlényei (Tencsi a tengeri csiga, Edú a medúza, Polli a polip, Geri a tengeri sün és a többiek) találkozva Mobillal megtapasztalhatják a működését.

Köszönjük a segítségedet!


Megtetszett a mese és szívesen elolvasnátok a teljes könyvet? ITT TUDOD MEGRENDELNI!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére