Jelenlegi hely

Tizenöt nőt díjaztak az idei Terézanyu pályázaton

Több mint 500 pályamű közül választották ki idén a Terézanyu pályázat 15 díjazottját, akik dolgozó nő mivoltukról vallottak írásban, képekben és videókon.

Több mint 500 pályamű közül választották ki idén a Terézanyu pályázat 15 díjazottját, akik dolgozó nő mivoltukról vallottak írásban, képekben és videókon. A díjátadót kedden, a láthatatlan munka világnapján tartották.

Alig egy hónap alatt 521 nő vállalta, hogy őszintén, tabuk nélkül vall arról, mit jelent számára a munka, mit jelent dolgozó nőnek lenni. Idén fotók és videók is érkeztek, ám a jelentkezők nagy része inkább megírta a történetét. A legfiatalabb pályázó 19, míg a legidősebb 74 éves volt - közölték a szervezők az MTI-vel.

A Terézanyau pályázat fődíjasa Szilágyi-Árkos Orsolya 38 éves édesanya lett, aki mindig arról álmodozott, hogy egyszer író lesz. Élete sokáig boldog és egész volt férjével, két gyerekével, jó munkájával, amikor nagy tragédia érte. Répamese című történetében egy édesanya gyermekéért folytatott harcát írta meg.

A második és a harmadik helyért járó díjakat megosztva két-két nő kapta, ezen felül kiosztották a Richter-, a Nők Lapja Psziché-, az Örökifjú-, a Csendtörő-, a Legyőzhetetlen-, a Példakép-, a Hősnő-, és az Anyutigris különdíjakat is. Külön ismerték el a fotó és a videó kategória legjobbjait, utóbbit a legfiatalabb pályázó, a 19 éves Oláh Dóra vihette haza, aki tanulás mellett vállal éjszakai műszakot egy gyorsétteremben, hogy megvalósítsa álmát, és színésznő lehessen.

A női lét tabuit döntögető, hatodik alkalommal meghirdetett Terézanyu pályázatra a zsűri ebben az évben olyan munkákat várt, amelyekben a nők őszintén vallanak arról, hogy mit jelent számukra a munka, miért dolgoznak, és közben milyen nehézségekkel kell megküzdeniük. Az idei alkotásokból kitűnt, hogy gyereket nevelni, háztartást vinni vagy beteg hozzátartozót ápolni, mind olyan láthatatlan tevékenység, amelyet főleg nők végeznek, de ezért sem anyagi, sem erkölcsi elismerést nem kapnak. Elvárás, hogy ezeket szó nélkül végezzék, ám közben elvárás az is, hogy legyen másik, fizetős munkahelyük.

A beérkezett munkákat Beke Zsuzsa, Richter Gedeon Nyrt. kommunikációs vezetője, D. Tóth Kriszta újságíró, Dobó Kata színésznő, Pásztor Anna énekesnő, Mangó Gabriella orvos és Rácz Zsuzsa író, a Terézanyu pályázat megálmodója bírálta el.

A díjkiosztó ünnepséget azért április 7-én, a láthatatlan munka világnapján tartották, hogy ezzel is felhívják a figyelmet a nők által végzett munka jelentőségére és értékére.

 

Forrás: MTI

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy… tudom, hogy ebben a hónapban még nem hívtalak, de még csak elseje van. Nem azért akarom letenni, mert már legszívesebben a temetőben tudnálak.
A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

Május első vasárnapja Anyák napja mellett a nevetés világnapja is. Egy szívből jövő nevetés jót tesz az egész testnek és léleknek. Nem csupán a stresszt csökkenti vagy az immunrendszert erősíti, hanem segít megelőzni a depressziót és javítja az önértékelést is.
Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Itthon május elsejéről először 1890-ben emlékeztek meg, az első felvonulást a Városligetben tartották. De miért május 1-én ünneplünk?
Május első vasárnapja: a nevetés világnapja is

Május első vasárnapja: a nevetés világnapja is

Tudtad, hogy május első vasárnapja a nevetés világnapja is? És azt, hogy először 1998-ban Indiában egy úgynevezett nevető klubban tartották meg?
Ugrás az oldal tetejére