Jelenlegi hely

Vezeték nélküli magzati pulzoximétert készítettek a Műegyetemen

Stubán Norbert adjunktus mutatja a vezeték nélküli magzati pulzoximéter prototípusát a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Elektronikai Technológia Tanszékének Szenzor és Mikrofluidika Laboratóriumában 2013. május 29-én.

 

A magzat vérének oxigén szintjét és pulzusát mérő készüléket a magzat kiskutacs fejfelületére helyezik el a vajúdás és a szülés ideje alatt. Segítségével azonnal észrevehető, ha a köldökzsinór a magzat nyakára tekeredik és gyors beavatkozással megmenthető az élete.

Az eszköz előnye a hagyományos, vezetékes készülékekkel képest, hogy az anyát nem akadályozza a mozgásban, valamint a 100 forintos érme nagyságúra zsugorított mérőfej elektronikája nem kényelmetlen a baba számára sem.

 

Forrás: MTI

Fotó: Balaton József

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Tudtátok, hogy június 13. a Magyar Feltalálók Napja? Ezen a napon tisztelgünk a magyar találékonyság és kreativitás előtt, hiszen hazánk számtalan zseniális feltalálót adott a világnak. Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas tudósunk ezen a napon jegyeztette be a C-vitamin felfedezését, ezért emlékezünk meg évről évre a magyar találmányok és ötletek világáról. Ez egy szuper alkalom arra, hogy otthon ti is egy kicsit feltalálók lehessetek!
Magyar Feltalálók Napja - amikor a magyar észjárásra büszkék vagyunk

Magyar Feltalálók Napja - amikor a magyar észjárásra büszkék vagyunk

Tudtátok, hogy van egy nap, ami csak a magyar feltalálóké? Minden év június 13-án ünnepeljük a Magyar Feltalálók Napját, amikor a világot formáló magyar elmék előtt tisztelgünk. Ez egy remek alkalom arra, hogy a gyerekekkel együtt felfedezzük, milyen találmányok születtek hazánkban, és hogy mennyi mindent köszönhetünk ezeknek a zseniális ötleteknek.
Tiszta víz, tiszta élmény – kirándulás iható forrásokhoz a családdal

Tiszta víz, tiszta élmény – kirándulás iható forrásokhoz a családdal

Magyarország tele van szebbnél szebb forrásokkal, ahol a természet csendje és a tiszta víz varázsa együtt ad élményt. Hoztam pár igazán hangulatos helyet.
Ugrás az oldal tetejére