Zöld futófesztivál Nyíregyházán!

Mitől lesz zöld egy futófesztivál? Máris eláruljuk.

Az ORHA Művek és a Mozaik Med szervezésével idén először megrendezésre kerül az első zöld futófesztivál Nyíregyházán.

A zöldverseny elvei:

Nincs szórólapozás. Feleslegesen nem nyomtatnak pólókat, aki szeretne az igényelhet. Leváltják a műanyag poharakat, evőeszközöket. A rajtszámok újrahasznosíthatók, a hulladékot pedig szelektíven gyűjtik. A verseny lebonyolítását segítő eszközök mindegyike újrahasznosítható. A begyűjthető jutalmak is mind környezettudatos ajándékok lesznek.

Fő célja a szervezőknek, hogy fejlesszék a résztvevők egészségét és felhívják a figyelmet a környezettudatosságra.

A Mozaik Med jótékonysági futáson a gyermekkori elhízás megelőzéséért fognak futni, ezzel is szeretnék felhívni a figyelmet arra, hogy a tudatos életmódot már gyerekkorban javasolt kialakítani.

A jótékonysági célra leadott nevezési díjakat pedig teljesen a Józsa András Kórház Gyermekosztályának adományozzák

A futóverseny útvonala érinti a város legszebb pontjait.

Regisztráció és további információ a különböző versenytávokról: https://www.nyiregyhazifutofesztival.hu/

Forrás: www.nyiregyhaza.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Napló egy három gyermekes család életéről a koronavírus idején

Napló egy három gyermekes család életéről a koronavírus idején 8.

Ma, mikor feltettem a kérdést, hogy ki hogyan is tervezi a hétvégét, úgy nézett rám a családom, mintha bolondgombát ettem volna. Pedig totál komolyan gondoltam, hogy ezt a mostani hétvégét is tervezzük meg. Kijárás nélkül.
"A nagylegény majd megoldja!" -  Önállóságra nevelés VS helikopterezés

"A nagylegény majd megoldja!" - Önállóságra nevelés VS helikopterezés

Nemrég a 10 éves fiammal sportorvosnál jártunk.
Napló egy három gyermekes család életéről a koronavírus idején

Napló egy három gyermekes család életéről a koronavírus idején 7.

Szeretnék, óh, de szeretnék újra kisgyermek lenni. A világ felől nem aggódni. Csak a családommal együtt lenni. A sok aggódást elengedni.
Toyota Álomautó Rajzverseny

Pályázat típusa: rajzpályázatKorosztály: 0-15 éves korigBeküldési határidő: 2020. június 15.